Методична робота


Вже вкотре збираються вчителі інформатики, щоб перейняти досвід своїх старших колег. Згідно з планом роботи районного методичного кабінету, 29 вересня 2018 р. відбувся майстер-клас по розв’язуванню олімпіадних задач, який провела голова районного методобєднання вчителів інформатики, учитель-методист Манько Надія Миколаївна.
З учителями розглянуто особливості пошуку методів виконання завдань у різних прикладних програмах, які пропонуються на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з інформаційних технологій.
Педагоги мали змогу практично виконати ряд задач, обмінятися думками та пропозиціями. 







__ _________________________________
Презентація засідання методичної комісії вчителів інформатики_22 серпня 2018 р. детальніше
_______________________________________________________
Система освіти повинна реагувати на виклики часу. Навчальна програма з інформатики є дуже насиченою. Традиційними засобами класичної педагогіки досягти засвоєння такого обсягу навчального матеріалу учнями та ще й сформувати стійкі практичні навички за відведений час неможливо. Тому для її виконання необхідно шукати шляхи інтенсифікації проведення уроку, відмовитись від неефективних прийомів та запроваджувати активні форми навчання, елементи педагогіки співробітництва. Цікаво і насичено над вивченням даної проблеми пройшов 13.03.2018 р. районний семінар вчителів інформатики у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 на тему «Сучасний урок інформатики: форми та методи навчання». У роботі семінару взяли участь 40 вчителів. Педагоги відвідали та обговорили відкритий урок інформатики у 5 класі «Текстовий процесор Word. Форматування тексту», який провела вчитель інформатики Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Світлак Людмила Юріївна. Завдяки доступно поясненому матеріалу, учні з легкістю справилися з усіма завданнями.    
Використання сучасних технологій в освітньому процесі продемонструвала вчитель інформатики Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Леньо Галина Ярославівна (технологія веб-квесту). 
На завершення засідання відбувся круглий стіл з питань методичної роботи в навчальному закладі. Учасники семінару обмінялися досвідом роботи над проблемним питанням, особистим баченням розв’язання поставлених завдань перед учителем Нової української школи. Сподіваємось, що всі учасники семінару знайшли для себе корисну інформацію, яку використають у своїй роботі.









_________________________________________________________
6 березня  2018 року на базі опорного закладу «Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №1» засідання школи становлення молодого вчителя інформатики на тему «Методи, принципи, форми навчання. Типи уроків» під керівництвом методиста рай методкабінету Романів О.М. Молоді педагоги відвідали урок у 7 класі на тему «Формати даних у ЕТ Excel». На уроці вчителем були застосовані загально дидактичні принципи: науковості – новітніх досягнення в інформатиці; наочності -  використання графічної інформації, зразки форматів даних, можливості запису у різних варіантах числові дані; послідовність  логічна стрункість висловлюваного матеріалу, відсутність пропусків у викладі, циклічність вивчення складних понять; зв'язок з практикою – прикладні завдання, орієнтація змісту на вимоги життя в комп'ютерному суспільстві. 
Далі молоді педагоги продовжили роботу, переглянувши презентацію про форми, методи, принципи навчання, типи уроків. Під час заняття вчителі обговорювали конкретні ситуації, які виникають у їхній роботі і разом знаходили правильне вирішення проблеми. Молоді вчителі отримали методичну допомогу з певних питань у викладанні інформатики.
______________________________________________________________________________
5 грудня  2017 року в Новояворівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося заняття школи молодого вчителя інформатики (під керівництвом методиста Романів О.М.) за таким планом:
1)   в 11 класі відбувся нестандартний урок-конференція  на тему: «Поняття моделі. Типи моделей. Моделювання як метод дослідження об’єктів». Урок провела вчитель Івасик Л.В. Учні активно працювали в ролі журналістів, доповідачів, а також розробляли моделі архітектурних споруд за допомогою програми SketchUp.  
2)   Хлян С.В. з учнями 8 класу провела виховний захід «Захисти себе у небезпечних тенетах Інтернету». Присутні роздумували над позитивними та негативними аспектами роботи в мережі Інтернет.

3)   Обговорення по темі: «Психолого-педагогічні особливості формування пізнавального інтересу школярів. Мотивація навчання»










 


_____________________________________________________________________
Наконечнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів гостинно відкрила двері перед учасниками районного семінару для вчителів інформатики, який відбувся 28 листопада 2017 року. Директор школи Бугійчик М.Б. представила своїх колег. Учасники семінару мали можливість переглянути фільм про Наконечнянську ЗОШ І-ІІІ ступенів, історія якої налічує уже 145 років. Учитель Бздир Леся Осипівна провела урок в 11 класі на тему «Створення діаграм в елетронних таблицях Excel». Метою уроку було навчити учнів створювати діаграми, редагувати їх, визначати, який вид діаграм потрібно вибирати під певну задачу. Вчитель використала різні методи роботи на уроці: в групах та індивідуальну. Впродовж заняття учні проявляли активність, виконували різноманітні завдання, робили правильні висновки і, відповідно, продемонстрували добрі результати.
Учні 6 класу взяли участь у конкурсі «Веселі інформатики». Команди «Хакери» та «220 вольт» показали не тільки глибокі знання з інформатики, але й надзвичайну артистичність.
Молоді вчителі інформатики району почерпнули безліч цікавих і корисних ідей для своєї роботи, якими поділилася вчитель-методист Чікель Г.С.





_________________________________________
7 жовтня 2017 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 для вчителів інформатики відбувся семінар-тренінг з розв'язування олімпіадних задач. Заняття провела голова районного методоб'єднання вчителів інформатики - вчитель-методист Манько Надія Миколаївна. Вона доступно пояснила  підходи до розв'язування різних типів задач, розказала про труднощі, з якими можуть стикнутися учні у процесі роботи над завданнями, та як їх подолати.



Методичні рекомендації щодо викладання інформатики у 2017-2018 навчальному році.

Немає коментарів:

Дописати коментар